Izvēlne
Skolotājas slimības dēļ, Zīmētprieks un Māksla veidot nodarbības nenotiek. Otrdien, 23.aprīlī Kustību laiks nodarbības nenotiek
AKTUĀLĀ INFORMĀCIJA
    AKTUĀLĀ INFORMĀCIJA
  • Šobrīd jaunu aktualitāšu nav!

Norisinās projekts “1441 minūte”

Cēsīs no 2020. gada septembra brīvprātīgo darbu veic divas meitenes no Gruzijas – Tamta un Ketevani. Lai gan pandēmijas radītie ierobežojumi radījuši izaicinājumu brīvprātīgajām jaunietēm, projekts aktīvi turpinās, sniedzot meitenēm iespēju mācīties un apgūt jaunas prasmes!

Projekta mērķis ir caur brīvprātīgo darbu un neformālo izglītību veicināt jauniešu izaugsmi, jaunu zināšanu un prasmju apguvi, un sekmēt solidaritāti kā vērtību sabiedrības (īpaši jauniešu) vidū.

Pielāgojoties apstākļiem, projekta aktivitātes tika pārceltas uz digitālo vidi. Meitenes veido video sēriju par Gruzijas kultūru – nacionālo ēdienu gatavošanu, tradīcijām, populārākajām vietām, ko aplūkot, dodoties uz Gruziju, pamatfrāzēm gruzīnu valodā, Ziemassvētku, sieviešu dienas un mātes dienas atzīmēšanas tradīcijām. Ar video var iepazīties Cēsis jauniešiem facebook lapā @cesisjauniesiem

Brīvprātīgās piedāvā ikvienam interesentam papildināt savas angļu valodas zināšanas, kā arī apgūt gruzīnu valodas pamatus, kas noteikti noderēs, plānojot savu nākamo ceļojumu uz skaisto Gruziju! Pirmā gruzīnu valodas nodarbība jau otrdien, 16. martā, zoom platformā.

Zoom ID 8825363881

Parole Bb4EDS

Ja vēlies uzzināt vairāk, ielūkojies Cēsis jauniešiem facebook lapā.

Jaunietēm šī ir vērtīga pieredze un iespēja iepazīt jaunu kultūru, apgūt prasmes darbā ar jauniešiem un gūt pieredzi ar ko dalīties, atgriežoties mājās pēc Latvijā pavadīta viena gada.

Meitenes Latvijā ieradās lietainā rudens dienā, piedzīvojot spēcīgu laikapstākļu kontrastu, salīdzinot ar saulaino Gruziju. Šobrīd, pēc Latvijā pavadīta pus gada, kad piedzīvoti sniega kalni un ziemai raksturīgā zemā gaisa temperatūra, brīvprātīgās jaunietes ar prieku gaida pavasari.

Ja arī tu vēlies uzzināt par Eiropas brīvprātīgo darbu un tā sniegtajām iespējām, ieskaties Eiropas Jaunatnes portāla interneta lapā https://europa.eu/youth/go-abroad/volunteering_en un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras interneta lapā https://jaunatne.gov.lv

Projekts “1441 minūte” tika finansēts ar Eiropas Komisijas Eiropas Solidaritātes korpusa, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.