JAUNUMS
  Spēki izmēģināti veiksmīgi Presē
2.septembris 2011.
DRUVA
  Jaunais Cēsu dambretists Ivo Auziņš izmēģinājis spēkus arī starptautiskajā apritē, piedaloties pasaules jauniešu čempionātā 64 lauciņu dambretē, kas notika Tallinā. Jau rakstīts, ka cēsnieks Latvijā izcīnīja vienu no trim ceļazīmēm uz pasaules čempionātu, un tajā viņš startēja 13 gadīgo grupā. Kopumā čempionāts notika četrās vecuma grupās.
  Dalībnieku vidū galvenokārt bija jaunie dambretisti no bijušajām PSRS republikām – Krievijas, Baltkrievijas, Azerbaidžānas, Uzbekijas, Ukrainas, Kazahstānas, Lietuvas, Moldovas, bija pārstāvēti arī mājnieki igauņi. Bija arī jaunie spēlētāji no Polijas.
  Kopā ar dambretistu bija arī viņa treneris, Cēsu bērnu un jauniešu centra dambretes pulciņa vadītājs Herberts Millers, kurš sava audzēkņa veikumu vērtēja atzinīgi. 31 dalībnieka konkurencē, I. Auziņš ar astoņiem punktiem ierindojās 24.vietā. Jāpiebilst, ka astoņi punkti bija arī 18.vietas ieguvējam.
  “Spēlēt tādā līmenī, tās jau ir pavisam citas emocijas, cits stresa līmenis, bet Ivo tika galā ar sevi. Vērts atzīmēt to, ka Latvijā viņš ieguva trešo ceļazīmi, bet Tallinā starp komandas biedriem bija labākais. Tas ir apliecinājums, ka izlases rindās viņš iekļuva pelnīti,” atzīmēja H. Millers.
  Pirms turnīra pēc Šveices sistēmas izlozēja pretiniekus, katram ielozējot deviņus. Ar katru divas spēles, kopā astoņpadsmit partijas. Ivo pretiniekos bija Polijas, Lietuvas, Krievijas, Moldovas un arī viens Latvijas dambretists. No latvieša cēsnieks paņēma abus punktus, trijiem pretiniekiem zaudēja abas partijas, bet no pārējiem ieguva pa punktam.
  H. Millers norāda, ka pirms turnīra uzstādīts mērķis iegūt deviņus punktus, proti, pusi no iespējamā, tas apliecinātu, ka spēlētājs ir vienlīdzīgos spēkos ar ikvienu: “Pēc katras partijas analizējām spēles gaitu, un sapratām, ka to vienu vajadzīgo vienu punktu varēja dabūt. Varbūt to neļāva paveikt satraukums pirmo reizi spēlējot tādā līmenī. Taču kopumā sasniegums labs, ņemot vērā, ka Ivo trenējas tikai trešo gadu, bet lielākā daļa no viņa pretiniekiem pasaules čempionātā dambretē jau ir no bērnudārza vecuma. Ivo izaugsme jūtama no spēles uz spēli, no turnīra uz turnīru. Viņš spēlei pieiet ļoti nopietni, analizē katru partiju, un tāpēc ir arī rezultāts.”