Izvēlne
Centra vasaras darba laiks – darba dienas, no 9.00 – 14.00. Informatīvais tālrunis 64121898. Audzēkņu uzņemšana interešu izglītības programmās 2021./2022.m.g sāksies 23.08.2021.
AKTUĀLĀ INFORMĀCIJA
    AKTUĀLĀ INFORMĀCIJA
  • Centra vasaras darba laiks – darba dienas, no 9.00 – 14.00. Informatīvais tālrunis 64121898. Audzēkņu uzņemšana interešu izglītības programmās 2021./2022.m.g sāksies 23.08.2021.

Breaking & House dance komanda “Diverse Styles Crew”

Nodarbības ir paredzētas bērniem no 5 g. vecuma un jauniešiem līdz 25 g.v.

 

Galvenais treneris: Eduards “Ruru” Ruicis

Info tel.nr. 26380429
Info e-pasts: eduards.ruicis@gmail.com

 

Nodarbības abos stilos tiek dalītas 4 grupās:

  1. Breiks iesācējiem – bez priekšzināšanām vai ar minimālām prasmēm 2x nedēļā
  2. House iesācējiem – bez priekšzināšanām vai ar minimālām prasmēm 2x nedēļā
  3. Breika izlases grupa – jauniešiem ar priekšzināšanām vai ar padziļinātu interesi par šo dejas stilu (nodarbības 3x nedēļā)
  4. House izlases grupa – jauniešiem ar priekšzināšanām vai ar padziļinātu interesi par šo dejas stilu (nodarbības 3x nedēļā)

 

Breiks (Breaking) ir dinamiskākais mūsdienu deju stils pasaulē, kas vēsturiski ir radies 70. gados ASV. Breiks ir oriģinālā Hip-Hop kultūras deja un viens no 5 Hip-Hop kultūras pamatelementiem (Mūzika – DJ, Māksla – Graffiti, Dzeja – MC/Reps, Deja un kustība – Breiks, Zināšanas par kultūru, vēsturi un visiem elementiem).

Breikā dejotāji sacenšās viens ar otru radošumā, muzikalitātē un veiklībā. Audzēkņi, izveloties šo deju stilu, pastiprināti darbotos fiziskās sagatavotības, ķermeņa plastikas izkopšanā un dejojot darbotos visos 4 līmeņos (Gaisā, Stāvus, Tupus, Guļus). Īpašs uzsvars tiek likts uz improvizāciju, sava stila un oriģinālo kombināciju izveidi.

No 2018. gada Breiks ir oficiāli pasludināts par vienu no disciplīnām Jaunatnes Vasaras Olimpiskajās spēlēs!

 

Katru gadu CBJC tiek rīkotas Bezmaksas meistarklases Breikā (Breaking) un House deju stilos, neliels atskats vienam no šādiem pasākumiem:

 

House – klubu deja, kas vēsturiski radusies 80.gados ASV. Nereti tiek iekļauta ielu deju sacensību programmās kopā ar Breiku un Hip Hop Freestyle deju stiliem. House savu nosaukumu ir aizguvis no mūzikas žanra pie kura, galvenokārt, to dejo. Šim stilam ir raksturīgs uzsvars uz muzikalitāti un straujiem deju soļiem stāvus, taču tajā ir iekļauti arī Breikam un Capoeira dejas cīņai raksturīgie elementi pa zemi. Šajās nodarbībās īpašs uzsvars tiek pievērsts jauniešu muzikalitātes un koordinācijas izkopšanai.

House ir fiziski vieglāks par Breiku. Tas ir lielisks stils, kuru sākuma apgūt, ja nezinat vai vēlaties padziļināti apgūt dejas tehniku stāvus vai arī pa zemi. Šo stilu nereti izvēlas kā papildinājumu apgūt dejotāji ar pieredzi Hip Hop dejās vai Breikā, lai uzlabotu savu muzikalitāti un koordināciju vai kustību plūdumu, darbojoties uz zemes.

 

Neliels ieskats tam ko apgūstam nodarbībās CBJC, Valmieras JC “Vinda” un Limbažu BJC galvenā Breika (Breaking) trenera Eduarda Ruiča un Alūksnes JC galvenā Breika trenera Valentīna Kiļeso izpildījumā:

 

Daži no Komandas Spilgtākajiem notikumiem , sasniegumiem un projektiem:

-Dalība videoklipa “Transleiteris feat. Apvedceļš – Dejo” tapšanā 2018.gads
-Tukums Cup 2019 , 1.vieta HOUSE 1vs1 Beginners battlos – Linda Kurpniece
-Breaking Olympic Games 2019, Rīgā, 3.vieta Breaking 5vs5 Semi-Pro komandu battlos – Edgars Meirāns, Kristaps Kozlovskis + 3 Madonas dejotāji.
-Noisy Battle 2019 , Madona, 4.vieta 5vs5 beginners battlos – Ralfs Greizis, Verners Vilciņš , Matīss Mareks Rolavs, Edgars Anckiņš, Gabriels Kļaviņš
-Meistarklases organizēšana un aizvadīšana Cēsīs ar pasaules Breaking čempionāta “Red Bull BC One 2016” finālistu un pasaules klases dejotāju Bruce Allmighty (Portugāle/Krievija), 2019.gads
-Dalība Anda Kozaka deju uzvedumā “SPĒLEJU, DANCOJU” Latvijas Valsts svētkos 18.novembrī Vidzemes koncertzālē Cēsis
-Dalība videoklipā “RĪMDARI – Nereāli” tapšanā, 2020.gads.

*Neskaitot augstāk minētos notikumus, Izlases grupu audzēkņi regulāri piedalās pieredzes apmaiņās , apmeklējot citu kolektīvu/studiju treniņus, kā arī Lielākos un mazākos pasākumos/sacensībās pa visu Latviju. (Vidējais koncertdarbības/sacensību biežums Izlases grupu dalībniekiem ir 2,5 izbraukumi mēnesī)

Skolotājs

Eduards "Ruru" Ruicis

Pieteikties!