Izvēlne
Audzēkņu uzņemšana interešu izglītības programmās 2024./2025.m.g. sāksies 20.augustā. Piepildītu un emocijām bagātu vasaru!
AKTUĀLĀ INFORMĀCIJA
    AKTUĀLĀ INFORMĀCIJA
  • Audzēkņu uzņemšana interešu izglītības programmās 2024./2025.m.g. sāksies 20.augustā. Piepildītu un emocijām bagātu vasaru!

Cēsu breika Vasaras skola 2023

Cēsu BJC laika posmā no 24. līdz 28. jūlijam norisinājās “Cēsu Breika Vasaras skola 2023”, pulcējot 26 dejot kārākos jauniešus un jaunos breika talantus no Cēsu un Siguldas novadiem. Intensīvajā treniņu nedēļā piedalījās Cēsu BJC un Siguldas novada Jaunrades centra apvienotās breika komandas “Diverse Styles Crew” audzēkņi vecumā no 6 līdz 15 gadiem.

Komandas vadītājs un treneris Eduards Ruicis pēdējo deviņu mācību gadu laikā, kurus ir aizvadījis attīstot mūsdienu dejas Cēsu novadā, strādājot Cēsu BJC ar jauniešiem breika (breikinga) un senāk arī House stilos, uz Cēsu BJC vairākkārt ir aicinājis profesionālus dejotājus un trenerus, lai motivētu vietējos jauniešus aktīvāk darboties treniņos un paplašinātu viņu redzējumu, taču šis ir tikai otrais gads pēc kārtas, kad viņa vadībā meistarklašu cikls ar piecu dažādu uzaicināto treneru līdzdalību ir izvērsts nedēļas garumā Cēsu un Siguldas novadu jauniešu spēju un zināšanu pilnveidei. Iepriekšējos gados meistarklases parasti notika pa vienai, izkaisot tās mācību gada garumā.

Galvenais iemesls veidot šādu breika vasaras skolas konceptu, nevis rīkot dienas vai diennakts deju nometni, kā to dara vairums citu deju studiju, kuras laikā jaunieši varētu piedzīvot piecās dienās 10 breika treniņus sešu treneru vadībā no visas Latvijas, bija Cēsu BJC un Siguldas novada JC breika komandas “Diverse Styles Crew” vadītāja vēlme piedāvāt kvalitatīvu vasaras aktivitāšu piedāvājumu tuvākās apkaimes jauniešiem un viņu vecākiem par saprātīgu cenu, kā arī nepieļaut audzēkņu spēju ievērojamu kritumu nepilnu trīs mēnešu ilgajā vasaras pārtraukuma laikā.

“Cēsu Breika Vasaras skolas 2023” nodarbībās tika apskatītas dažādas tēmas, kas aptvēra lielāko daļu no breika elementiem. Katrs rīts jaunajiem breikeriem iesākās ar “15 Styles Of Footwork” programmu, kuras ietvaros komandas vadītājs katru dienu nodarbību apmeklētājus iepazīstināja ar 3 no 15 footwork stiliem, pēc Somijas breika asociācijā apstiprinātas programmas improvizācijas prasmju attīstīšanai. Bet pēc pusdienu pārtraukuma ar jauniešiem strādāja katras dienas īpašais viesis.

Pirmdien jauniešus apciemoja Latvijas Breika izlases pārstāve Elīza Jasinska jeb “Izanami” no Rīgas, kura iepazīstināja dejotājus ar sev raksturīgo pieeju dejai, pielietojot uz ķermeņa lokanību vērstus elementus un uzdevumus jaunu kustību savienojumu radīšanai. Otrdien Cēsīs viesojās breika treneris un sertificēts fizioterapeits Jurijs Masaļskis jeb “Yrasick” no Rīgas, kurš nometnes dalībniekiem stāstīja un rādīja kā izteiksmīgāk izpildīt Toprock un Footwork elementus, iesaistot kombinācijās rokas, kā arī veicot tematiskus kustību uzdevumus. Trešdienas viesis bija viena no pieredzes bagātākajām aktīvajām breika un laikmetīgās dejas dejotājām un trenerēm Latvijā – Maija Tjurjapina jeb “Maya” no Rīgas, kura jaunajiem dejotājiem lika veikt dažādus vingrinājumus ritmiskuma un muzikalitātes izkopšanai dejā. Ceturtdien viestreneris bija TOP 3 dejotājs Latvijas Sporta deju federācijas 2022. gada Latvijas Breika reitinga čempionātā – Dzintars Rožkalns jeb “Dzii” no Baldones/Ādažiem, kurš jauniešiem lika veikt dažādus vingrinājumus, fokusējoties uz Freeze elementiem un statisku pozīciju pielietošanu mūzikā, kā arī fizisku dotību izkopšanai. Savukārt piektdien ar Cēsu BJC un Siguldas novada JC jaunajiem breika dejotājiem strādāja viens no pieredzes bagātākajiem Breika un Hip-Hop deju treneriem Latvijā , XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku mūsdienu deju koncerta horeogrāfiem – Zigmārs Lācis jeb “Zigis”, kurš pārstāv Tukuma profesionālās ievirzes deju skolu “DEMO”. Zigmārs dalījās pieredzē un ieteikumos par saturīgu gatavošanos procesu sekmīgiem startiem deju sacensībās, detaļu un elementu korekta izpildījuma nozīmīgumu kustību kombinācijās laba rezultāta sasniegšanai.

Nedēļas izskaņā, 29. jūlijā pieci šobrīd spēcīgākie breika komandas Izlases grupas audzēkņi (Artis Vanags, Sanita Biseniece, Edgars Anckiņš, Norberts Mauriņš, Sofija Beinerte) dosies uz Sahu Igaunijā, lai piedalītos Igaunijas Breika čempionāta 2023 otrajā posmā U-12 un U-16 grupās.