Izvēlne
22. - 23.aprīlī Keramikas nodarbības(sk. Dace Linde)nenotiks 19. un 20. aprīlis XVII Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāls «…un es iešu un iešu»
AKTUĀLĀ INFORMĀCIJA
    AKTUĀLĀ INFORMĀCIJA
  • Šobrīd jaunu aktualitāšu nav!

CBJC audzēkņi iegūst godalgotas vietas robotikas sacensībās “Saules kauss”

2023. gada 20. maijā LU Cietvielu fizikas institūtā (LU CFI) norisinājās jau piecpadsmitās “Saules kauss” sacensības, kas veicina 5.-12. klašu skolēnu interesi par zinātni un alternatīviem enerģijas iegūšanas veidiem.

Sacensībām kopumā bija pieteikušies 120 skolēni, no kuriem līdz sacensībām bija nonākuši vairāk kā 60 skolēnu no dažādiem Latvijas novadiem. Pirmo reizi arī Cēsu Bērnu un jauniešu centra robotikas pulciņa audzēkņi Adrians Kalvis, Markuss Krickis, Reinis Daukša un Reinis Zvaigzne, piedalījās sacensībās, veidojot 2 komandas un ieņēma kopvērtējumā godpilno 1. un 2. vietu, pārspējot visus dalībniekus ar savu auto modeļu ātrumu. Tā pat komanda ieguva arī papildu kausu spēka trasē, iegūstot 2. vietu un 1. vieto ātruma sacensībās. Skolotājs Armands Sīlītis ir lepns par audzēkņu rezultātiem un audzēkņu ieguldīto darbu, un zināšanām, jo audzēkņi gatavojās ieguldot daudz darba, ierobežotā laikā, lai sagatavotos.

Dalībniekiem bija iepriekš jāsagatavo auto modelis, kurš kustību nodrošina izmantojot 1 elektrodzinēju un 2 saules paneļus, šādi nosacījumi bija visiem dalībniekiem, bet jauniešu radošums un zināšanas noteica, to kāda būs modeļa veiktspēja. Tā pat dalībniekiem bija jāgatavo un jāiesūta modeļu skice un video ar gatavošanas procesu, mūsu jaunieši skici gatavoja 3D programmā, kura iepriekš tika apgūta robotikas nodarbībās. Visi šie aspekti veidoja kopējo punktu skaitu, kurš ietekmē gala rezultātu, kā arī zināšanu tests par alternatīvajiem enerģijas avotiem un jautājumiem par elektroniku.

Jaunieši arī iedvesmoja jaunākos robotikas grupu dalībniekus, lai cītīgi strādātu un apgūtu zināšanas gan 3D modelēšanā, gan elektronikā. Noteikti piedalīsimies arī nākošajās sacensībās, lai tā kļūt par tradīciju un labu pieredzi.