Izvēlne
Otrdien, 23.aprīlī Kustību laiks nodarbības nenotiek 22. - 23.aprīlī Keramikas nodarbības(sk. Dace Linde)nenotiks
AKTUĀLĀ INFORMĀCIJA
    AKTUĀLĀ INFORMĀCIJA
  • Šobrīd jaunu aktualitāšu nav!

Diverse Styles Crew gūst lieliskus rezultātus Igaunijas nacionālajā breika čempionātā

2023.gada 11. februārī Cēsu Bērnu un jauniešu centra un Siguldas novada Jaunrades centra un apvienotā breikinga Izlases komanda “Diverse Styles Crew” devās uz skaisto Tartu pilsētu Igaunijā, lai piedalītos Igaunijas Nacionālajā Breikinga čempionātā (Estonian National Championship in Breaking). Sertificēta Breikinga trenera un interešu izglītības pedagoga Eduarda Ruiča vadībā jaunie dejotāji uzrādīja cienījamu rezultātu visās sacensību solo nominācijās (1vs1 Kids – U12, Juniors -U16, Adults- 17+).

Kā jau ierasts šāda veida čempionātos, sacensības tika atklātas ar jaunāko vecuma grupu (1vs1 Kids U12 jeb puiši un meitenes līdz 12 g.v. ieskaitot). Komandu jaunākajā vecuma grupā pārstāvēja 4 izlase audzēkņi – Lāsma Pipare, Nikolass Kozlovskis, Sanita Biseniece, Arvils Naglis. Konkurencē starp jauniešiem no Latvijas un Igaunijas Top 8 kvalificējās Nikolass “Niko” Kozlovskis, Sanita “Haribo” Biseniece. Savu līdz šim labāko sniegumu starptautiskās sacensībās uzrādījā Lāsma “Lama” Pipare, pārliecinoši sasniedzot sacensību pusfinālu jeb Top 4 savā vecuma grupā, kur piekāpās tikai ar 1:2 puisim no Igaunijas.

Turpinoties pasākumam, Junioru grupā (puiši un meitenes 13 – 16 g.v. ieskaitot), kas jauniešiem parasti ir vissīvākā vecuma grupa pēc konkurences, startēja 5 komandas pārstāvji – Artis Vanags, Norberts Mauriņš, Edgars Anckiņš, Verners Vilciņš, Gustavs Skrastiņš. Pasākuma organizatori un tiesneši pavisam negaidīti, izvērtējot pasākumam atlikušo laiku un jauniešu pārliecinošo sniegumu, izlēma pēc kvalifikācijas virzīt tālāk tikai pusfināla dalībniekus jeb 4 spēcīgākos dejotājus junioru konkurencē. Nedaudz negaidīti, bet pusfinālu četrinieku veidoja 2 puiši no Igaunijas un 2 mūsējie (Artis Vanags un Edgars Anckiņš), kuri, izslēdzot Igaunijas pārstāvjus, tikās viens ar otru Junioru finālā. Draudzīgā, bet savstarpēji sīvā cīņā pēc tiesnešu domām pārāks izrādījās siguldietis Artis “A-Hawk” Vanags, atstājot komandas biedru Edgaru Anckiņu no Cēsīm 2.vietā.

Labi panākumi bija arī pašam trenerim, kurš, startējot sacensībās pēc slimošanas ar Covid-19 pirms tām, veiksmīgi kvalificējās un iekļuva Top 8 dejotāju vidū solo Adults kategorijā, sacenšoties ar citiem 17+ g.v. vīriešiem no Latvijas un Igaunijas.

14 gadus vecais, Siguldas 1. pamatskolas 8.klases skolnieks Artis “A-Hawk” Vanags jau vairākus gadus ir viens no perspektīvākajiem jaunajiem breikinga jeb plašākai publikai pazīstamā “break dance” stila dejotājiem Siguldas novadā, kā arī jauniešu komandas kapteinis, kurš kopā ar savu treniņbiedru Norbertu “Norbza” Mauriņu regulāri uzrāda labu sniegumu breikinga sacensībās Baltijas reģionā, sagādājot vairākas godalgas komandai gan arī Siguldas, gan Cēsu pašvaldībām, kuras puiši sacensībās pārstāv, pierādot visiem, ka arī jaunieši no mazākām pilsētām par Rīgu spēj sasniegt labus rezultātus breikinga sacensībās. Jāpiebilst, ka breikings paliek arvien populārāks arī meiteņu un sieviešu vidū kā aktīvs brīvā laika pavadīšanas un sporta veids. Meiteņu konkurencē Latvijā vairākas godalgas iepriekš ir ieguvušas gan Lāsma Pipare no Siguldas, gan Sanita Biseniece no Cēsīm. Sanita Biseniece 2022.gadā Rīgā notikušajā Baltijas mēroga atklātajā breikinga čempionātā ieguva 2.vietu meiteņu konkurencē U11 vecuma grupā.

Komanda un treneris vēlas pateikties ikvienam, kurš mūs līdz šim ir atbalstījis! Bez apkārtējo nepārtraukta atbalsta dažādās jomās jaunieši domājams nebūtu varējuši iegūt 2022.gadā 13 godalgas dažādos Baltijas mēroga turnīros, kā arī Artim Vanagam nebūtu iespēja kļūt par jauno Igaunijas Nacionālā breikinga čempionāta Junioru čempionu! Paldies Normundam Vanagam, Dainim Dilendorfam par regulāru tehnisko atbalstu un asistēšanu, kad vien tas ir nepieciešams dažādās jomās, nodrošinot iespējamu veiksmīgu sadarbību starp Siguldas un Cēsu jauniešu centriem, ļaujot uzrādīt jauniešiem labu sportisko sniegumu!

Pateicība arī Siguldas novada pašvaldībai un tās Transporta nodaļai, kas nodrošināja jauniešus ar šoferi un transportu veiksmīgai nokļūšanai uz Igaunijas Nacionālo breikinga čempionātu Tartu!