Izvēlne
Centra vasaras darba laiks – darba dienas, no 9.00 – 14.00. Informatīvais tālrunis 64121898. Audzēkņu uzņemšana interešu izglītības programmās 2021./2022.m.g sāksies 23.08.2021.
AKTUĀLĀ INFORMĀCIJA
    AKTUĀLĀ INFORMĀCIJA
  • Centra vasaras darba laiks – darba dienas, no 9.00 – 14.00. Informatīvais tālrunis 64121898. Audzēkņu uzņemšana interešu izglītības programmās 2021./2022.m.g sāksies 23.08.2021.

Tapušas mākslas projekta “Radi rotājot” tērpu kolekcijas

Cēsu Bērnu un jauniešu centra (Cēsu BJC) tekstilmākslas pulciņu audzēkņi šajā pavasarī ir gatavi atrādīt plašākai publikai pašu darinātu tērpu kolekcijas. Daļa no tām tapusi jau 2020.gada pavasarī, bet daļa, strādājot attālināti, šajā 2020./2021.mācību gadā.

 

Projekta dalībnieki, darinot oriģinālās tērpu kolekcijas, pētījuši tēmas “rotas”, “rotājumi”, “rotāšanās”, “rotāšana” dabā, sadzīvē, telpā, kultūras mantojumā, tai skaitā latviešu tautas folklorā. Kolekciju tapšanā pielietotas dažādas rokdarbu tehnikas un izmantoti atšķirīgi materiāli.

 

Četras kolekcijas ir gatavas startēt Vidzemes mēroga pasākumā Valmierā š.g. 20.jūlijā, kas plānots XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku programmas ietvaros, un ticis pārcelts jau vairākkārt (ja vien ļaus epidemioloģiskā situācija valstī).

 

Kolekciju autori ir Cēsu BJC audzēkņi no :

– Rokdarbu klases “Pats” (pedagogs Sandra Egle),

– Modes dizaina klases (pedagogs Marta Blūma),

– Darbnīcas “Auduma dizains tērpos” (pedagogs Sarmīte Radziņa),

– Šūšanas klases (pedagogs Mudīte Blūma).

 

Kolekcijas šobrīd ir aplūkojamas tikai video ierakstā, ja būs iespēja demonstrēt klātienē ar skatītājiem – par to jūs noteikti informēsim.

 

Tērpu kolekciju video:

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Cēsu Bērnu un jauniešu centra

pasākumu organizatore

Lāsma Dene

Pilsētas svētki Kvadrātiņi Bērziņ, tavi raibumiņi Mans sapnis ir rožains Gaismiņa ausa, saulīte lēca