••• Meklēt
JAUNUMS - no arhīva Pierakstīties uz JAUNUMIEM     Drukāt
« Atpakal
  Skolēnu veidotie rakstu raksti Presē
15.jūlijs 2015.

 Konkursa laureāte mākslā. Skolu jaunatnes dziesmu svētku dalībniece Elena Klaviniusa. Foto: Māris BuholcsMairita Kaņepe / DRUVA

Noslēdzoties Latvijas skolēnu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas skatei “Rakstu darbi”, kļuvuši zināmi laureāti, bet paši darbi skatāmi izstādē Rīgā. Izstāde atvērta Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku laikā.

Apbalvojumu saņēmēju vidū ir cēsnieki, Cēsu Bērnu un jauniešu centra pulciņu skolotāju audzēkņi. Pirmās pakāpes diplomu saņēma Elena Klaviniusa no 12. klases par darbu “Dienas un nakts raksti”, skolotāja Ingūna Briede, un 5 – 7 gadus vecu bērnu zīmēšanas pulciņa, kuru vada Daiga Jirgensone, kopdarbs “Bērnu raksti smiltīs”. Otrās pakāpes diplomu skates finālā saņēma Elīna Elizabete Bicāne un Anete Valaine no 8. klases “Soma ar rakstu (ru) I, II, III”, skolotāja Mudīte Blūma. Trešo pakāpi konkursā “Rakstu darbi” saņēma Patrīcija Lakstīgala no 4. klases par darbu “Dvēseļu sastapšanās”, skolotāja Līva Boze.“Lai rastu pamatu jaunām idejām, nedaudz internetā,” stāsta Elena Klaviniusa. “Ko tur atradu, to pārveidoju, radīju pēc savām iecerēm. Sāku zīmēt iecerētos rakstus, pēc tam domāju, kādos objektos rakstus izvietošu. Tā arī radās raksti ar briežiem, pēc tam šie raksti nonāca uz krēsliem.”

“Elena rakstus domājusi un mākslā pielietojusi arī citus gadus. Viņai ir vairākas rakstu sērijas,” teic Ingūna Briede, pedagoģe dizaina studijā. Elena sākusi ar rakstu elementiem, tālāk apgūstot dažādas tehnikas un materiālus, rakstus pielietojot kā dizaina elementus – uz lampām vai iekļaujot gleznojumos. Šogad raksti veidoti uz krēsliem. Cēsnieki šos krēslus redzējuši pilsētas picērijā, kā arī Vidzemes novada skolēnu mākslas izstādē.

Šobrīd Elenu nodarbina tas, kā profesionāli pievērsties mākslai, iegūstot atbilstošu izglītību augstskolā. “Man priekšā stāv iestājeksāmens zīmēšanā. Ja iestāties augstskolā, kurā vēlos, neizdosies, ar mākslu vienalga turpināšu nodarboties, jo labas iemaņas esmu jau ieguvusi.”

Pēc trīs gadu mācībām Cēsu Bērnu un jauniešu centra dizaina studijā Elena Klaviniusa to pabeidza ar atestātu, saņemot dizaina meistara diplomu.

Skolotāja Ingūna Briede uzsver, ka audzēkne par diplomdarbu saņēmusi izcilu vērtējumu. Viņas diplomdarbā bijuši priekšlikumi telpas izbūvei. Tie radīti ne tikai teorētiski, Elenas veikums praktiski pielietots mājās. Vecāki pēc meitas ieceres ļāvuši izbūvēt vienu no telpām mājas otrajā stāvā.


« Visi jaunumi
Atpakaļ Uz augšu
Login
Cēsu Bērnu un jauniešu centrs
Bērzaines iela 4, Cēsis LV4100 tel. 64121898
e-pasts: cbjc@skolas.cesis.lv
Lapu veidoja un uztur
AR