••• Meklēt
JAUNUMS - no arhīva Pierakstīties uz JAUNUMIEM     Drukāt
« Atpakal
  Cēsu jaunieši dodas izzināt Svēto zemi Presē
8.jūlijs 2015.

Cēsu jauniešu biedrība „YCCY” sadarbībā ar Palestīnas organizāciju „YCC” realizē jauniešu apmaiņas projektu „One sun for everyone” (Nr.2015-1-LV02-KA105000711) Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūras programmas ERASMUS+ ietvaros. Projekta galvenā ideja – veidot izpratni, kā kristietība un islāms ietekmē kultūru, sadzīvi un ētikas normas.10 jaunieši un 2 līderi no Latvijas brauks uz Izraēlu un Palestīnas teritorijām un kopā ar palestīniešiem apmeklēs dažādus kultūrvēsturiskos piemineklļus, kā arī diskutēs par dažādiem sabiedrībā pieņemtiem maldīgiem priekšstatiem un mītiem par šīm reliģijām. Projekta mērķis - starptautiskā grupā ar neformālās izglītības metodēm veicināt iecietību un toleranci, izglītojot jauniešus par Islama un Kristietības pamatvērtībām.

Šobrīd jau ir notikusi iepriekšējās plānošanas vizīte, kur divi organizācijas pārstāvji devās uz Palestīnas teritorijām, lai tiktos ar partnerorganizāciju un pārrunātu plānotās aktivitātes, kā arī apmeklētu vēsturiskās vietas, kur plānots doties kopā ar jauniešu grupu – Betlēmi, kur, saskaņā ar Jaunajā derībā aprakstīto, piedzima Jēzus Kristus, kā arī baznīcu, kura uzcelta uz klints alas, kur pārnakšņoja trīs gudriem, apmeklējot Betlēmi, Gerezima kalnu – seno Samariešu svētvietu, Jēkaba aku un Jēkaba baznīcu, kas Bībelē aprakstīta kā vieta, kur Jēzus Kristus satika samariešu sievu. Un apmeklēja arī Jeruzālemi.

Jau jūlija beigās jaunieši dosies uz Svēto zemi, lai gūtu jaunu pieredzi un iepazīto nezināmo. Kā projekta galamērķi ir plānots izveidot videostāstu, kur būs apkopota iegūtā pieredze un priekšstati par reliģijām, kā ir mainījušies iesaistīto dalībnieku uzskati, ko viņi ir iemācījušies, uzzinājuši.

Biedrība „Youth for City – City for Youth”


« Visi jaunumi
Atpakaļ Uz augšu
Login
Cēsu Bērnu un jauniešu centrs
Bērzaines iela 4, Cēsis LV4100 tel. 64121898
e-pasts: cbjc@skolas.cesis.lv
Lapu veidoja un uztur
AR