••• Meklēt
JAUNUMS - no arhīva Pierakstīties uz JAUNUMIEM     Drukāt
« Atpakal
  Jaunākie no koru dziedātājiem Presē
4.aprīlis 2015.

DRUVA/Mairita Kaņepe

Bērnu priekšnesumi. Koru koncertā uz Cēsu skatuves uzstājas Raunas vidusskolas sākumklašu kora dziedātāji. FOTO: Māris BuholcsMūzikas pedagogi no astoņām skolām - pilsētā un laukos - Cēsīs sagādāja svētku dienu sākumklašu koru dziedātājiem.

Priekuļu, Raunas un Stalbes vidusskolas, Cēsu 1., 2. un pilsētas pamatskolas, kā arī Drabešu internātpamatskolas 1.- 4. klašu koru dalībnieki pēc skolēnu brīvlaika sapulcējās uz kopīgu koncertuApvienoto koru koncerta programmā bija tās dziesmas, kuras bērni apguvuši mācību gada laikā. Gados jaunāko koru dalībniekiem katrā skolā ir gan savs, gan visā Latvijā bērniem kopīgs repertuārs. To veido dziesmas, kuras apgūstamas kora stundās šajā un nākamajā mācību gadā, lai 2016. gadā tās izdziedātu 1. - 4. klašu koru dziedāšanas svētkos kādā no Latvijas estrādēm.

Līdz tam vēl ilgs laiks, tāpēc pedagogi bērnus gatavoja uzstāšanās brīdim kopkoncertā Cēsīs, lai sajustu dziesmu prieku un satiktu vienaudžus, kuri arī pievērsušies kora dziedāšanai. Diriģentes mūzikas skolotāju metodiskās apvienības vadītājas Ilgas Šķenderes vadībā rīkoja koru koncertu, kad bērniem domātie dziedāšanas svētki vēl aiz kalniem, bet Latvijas skolēnu Dziesmu svētkos šie mazuļi varēs piedalīties pēc pieciem gadiem, ja vien pamatskolu vecākajās klasēs turpinās kordziedāšanu.

Cēsu Bērnu un jauniešu centra zālē svētku tērpu un dziesmu iespaidā valdīja pavasarīgas noskaņas, pacilāta gaisotne. Katram nelielajam korim bija dota iespēja uzstāties kā koncerta solistam. Cerams, astoņus, deviņus un desmit gadu vecie bērni, iedvesmojoties cits no cita, izlems turpināt dziedāt kā pilsētas tā lauku skolu koros.


« Visi jaunumi
Atpakaļ Uz augšu
Login
Cēsu Bērnu un jauniešu centrs
Bērzaines iela 4, Cēsis LV4100 tel. 64121898
e-pasts: cbjc@skolas.cesis.lv
Lapu veidoja un uztur
AR