••• Meklēt
JAUNUMS - no arhīva Pierakstīties uz JAUNUMIEM     Drukāt
« Atpakal
  Skan tautasdziesma Pasākumi
16.februāris 2012.

FOTO: Māris Buholcs Mairita Kaņepe / DRUVA
 

Skolēnu sacensībām tautasdziesmu dziedāšanā "Lakstīgala" šogad aprit desmitais gads.

Šajā laikā tūkstošiem visu vecumu skolēni no Roberta Zuikas sastādītā tautasdziesmu krājuma mācījušies dziesmas ar desmit un vairāk pantiem, sacentušies to zināšanā savā skolā, rajonā, novados un labākie ik gadu pulcējušies uz lielo kopā dziedāšanu Rīgā.Šogad uz "Lakstīgalas" sacensību desmit gadu jubilejas koncertu Rīgā pošas arī Stalbes vidusskolas mūzikas skolotājas Andas Tomsones audzēkņi Megija Strazdiņa, Krista Lauga, Danute Bērziņa, Mārtiņš Muižnieks un Pauls Skujiņš. Tagad viņi ir pamatskolas vecumā, bet tā kā tautasdziesmu apguvei pievērsušies jau sākumklasēs un konkursā piedalās ne pirmo gadu, tad, žūrijasprāt, vidzemnieku sacensībā, kuru Cēsīs sarīkoja Bērnu un jauniešu centrs, spēja apsteigt dažu komandu no vecākām klasēm. Lielu darbu, ar pacietību strādājot, ieguldījusi Anda Tomsone. "Paldies bērni man droši vien teiks pēc laika, kad būs 20 gadīgi un aptvers, cik daudz tautasdziesmu jau zina," spriež skolotāja. Vidzemnieku vidū stalbēnieši izcēlās arī ar to, ka bija pārstāvēti ar divām dziedātāju komandām. Tautasdziesmas labi skandēt prata arī jaunākā vecuma bērni no 3. un 4. klasēm.

"Cik lieliski Vidzemē skanēja dziedātāju kopkoris, kad dziesmās vienojās visas 14 komandas, uz Cēsīm atbraukušas no Alūksnes līdz Ogrei," sajūsmu pauda žūrija - diriģentes Rita Platpere, Ilga Šķendere un folkloriste Māra Mellēna.

Skolu komandu konkursa noslēgumā tika piedāvāta arī individuāla sacensība, parādīt zināšanas tautasdziesmu dziedāšanā un iegūt balvu "Sudraba lakstīgala", kuru skolēniem Latvijā nav nemaz tik daudz. "Man jau tāda ir!" priecājās Lauma Makare, kura kopā ar Kintiju Kundrati pārstāvēja Jaunpiebalgas vidusskolu. "Skolotājas Māras Vīksnas vadībā tautasdziesmas no "Lakstīgalas" krājuma apgūstu jau no 2. klases. Kā es tās varu nezināt!". Jaunpiebaldzietes dziesmu aplī, dziedāšanā par noteiktu tēmu, melodiju un tautas instrumentu pazīšanā ieguva žūrijas lielas simpātijas un tika ielūgtas uz "Lakstīgalas" desmitgades svinībām - sadziedāšanos Rīgā Vidzemes, Kurzemes, Latgales un Zemgales dziesmu zināšanā. 


« Visi jaunumi
Atpakaļ Uz augšu
Login
Cēsu Bērnu un jauniešu centrs
Bērzaines iela 4, Cēsis LV4100 tel. 64121898
e-pasts: cbjc@skolas.cesis.lv
Lapu veidoja un uztur
AR