••• Meklēt
JAUNUMS - no arhīva Pierakstīties uz JAUNUMIEM     Drukāt
« Atpakal
  Ar vilciņu Rīgā braucu Pasākumi
28.marts 2009.
Mairita Kaņepe / DRUVA
Mākslas darbu autori. Diāna Paula Upmale (no kreisās), Adele Kozlovska, Sintija Skrodere, Aleksis Korjakins, Ilze Jānelsiņa un Kristiāna Jānelsiņa pie keramiķu veidoto Rīgas kungu kroņu stenda.<br /> FOTO: Māris Buholcs   Vizuālās un lietišķās mākslas pulciņu bērni jau iztēlē ir skolēnu Dziesmu un deju svētkos, kuri Rīgā notiks tikai vasarā pēc gada.
    To, cik braukšana uz Rīgu bērnu izpratnē ir priecīga un jauka, apliecina Cēsu rajona skolēnu darbu izstāde „Ar vilciņu Rīgā braucu”, kas līdz 5. aprīlim apskatāma Cēsu Izstāžu namā. Ekspozīciju īpašu dara ne vien bērnišķīgums tā jaukākajās izpausmēs, bet arī radošās izdomas lidojums, kurā piedalījušies 244 mazie mākslinieki no 13 skolām un Cēsu bērnu jauniešu centra, bet māksliniekus viņu radošajā procesā atbalstījuši 35 pedagogi.

    Skolēnu mākslinieciskās jaunrades izstāde ir apliecinājums tam, kā ar minimāliem līdzekļiem, bet galvenais, uzņēmību un māksliniecisku mērķtiecību var panākt slavējamu rezultātu. Košu „Planētu virpuli” no pavisam vienkāršiem materiāliem pratuši savērpt Taurenes pamatskolas audzēkņi, „Rakstu spēli vilciņa dejā” piedāvā Inešu pamatskolas radošie spēki, par mākslas priekšmetu savu laiku nokalpojušus diskus pārvērtuši Piebalgas pamatskolas skolēni kompozīcijā „Vilciņš krāsainajā žalūziju pasaulē”. Cēsu bērnu un jauniešu centra zīmēšanas pulciņa dalībnieki krāsaino, virpuļojošo vilciņu darināšanai izmantojuši papes materiālu, kas, izsaiņojot preces, pāri palicis veikalos, bet prasmīgu pedagogu un atjautīgu bērnu rokās kļuvis par izstādes vērtu lietu.
    Dziesmu svētku devīze „Ar vilciņu Rīgā braucu” mazajiem māksliniekiem sagādājusi arī radošas grūtības. „Zaķi, kaķi vai citu dzīvnieku mākslas tēlos ir daudz vieglāk ielikt, nekā vilku. Tradīcijas prasa, lai vilks būtu ne tikai pazīstams, bet no viņa gaida noteiktu sejas izteiksmi,” vērtē keramikas skolotāja Līva Boze, kuras vadībā Cēsīs tapusi iespaidīga pelēko vilku kolekcija. „Visi grib attēlot mīļu vilku, bet tas tomēr ir dusmīgs dzīvnieks, tāpēc bija jāmācās atveidot dusmīgas acis,” stāsta jaunās keramiķes Ilze un Kristiāna Jānelsiņas.
    „ Šogad skolēnu lietišķās mākslas darbu izstādei saņēmām tikai kvalitatīvus, oriģinālus, tēmai atbilstošus darbus, tāpēc nevienu nenācās izbrāķēt. Pieaugušajiem ir vērts maksāt latu un 50 santīmus, lai piecās izstāžu zālēs apskatītu iespaidīgo kolekciju,” vērtē viena no izstādes iekārtotājām, Cēsu bērnu un jauniešu centra pedagoģe Sandra Egle.
    Sākot no 6. aprīļa 20 izstādes labākie darbi no Cēsīm pārceļos uz Valmieru, lai kopā ar citu vidzemnieku radošo veikumu vienkopus būtu ikvienam apskatāmi Valmieras novadpētniecības muzejā.
« Visi jaunumi
Atpakaļ Uz augšu
Login
Cēsu Bērnu un jauniešu centrs
Bērzaines iela 4, Cēsis LV4100 tel. 64121898
e-pasts: cbjc@skolas.cesis.lv
Lapu veidoja un uztur
AR