••• Meklēt
JAUNUMS - no arhīva Pierakstīties uz JAUNUMIEM     Drukāt
« Atpakal
  Daiļrunāšanai - piekrišana Pasākumi
13.februāris 2009.
Žūrija novērtējusi. Liepas pamatskolas audzēkņiem daiļrunātāju konkurss izrādījās ļoti veiksmīgs - Elija Krasovska, Reinis Burkāns un Dzintars Grāvelsiņš iekļuva konkursa finālā, un Dzintars tika nosaukts starp uzvarētājiem, bet mazākais - Kristaps Soboļevs - debitēja šajā konkursā.<br /> FOTO: Māris BuholcsMairita Kaņepe / DRUVA
    Daiļrunātāju konkurss joprojām nezaudē popularitāti. Par to dažāda vecuma skolēni un viņu pedagogi varēja pārliecināties Cēsu bērnu un jauniešu centra rīkotajā rajona konkursa kārtā. Lai kļūtu par finālistu un galu galā tiktu izvirzīts uz Vidzemes novada konkursu, bija jāiztur visai liela konkurence. Taču pirms tam to lielākā daļa daiļrunātāju jau bija izturējuši klasē un skolā.

    „Protams, bērniem, kas darbojas skolas teātrī, šis konkurss ir goda lieta, taču viņi nav vienīgie, kuri gatavoja dzejas un prozas darbus. Šogad 5. - 9. klasēs uzstāties vēlējās daudz zēnu," pastāstīja Liepas pamatskolas skolotāja Ruta Stodoļņika. Lai vērtēšana būtu pēc iespējas neatkarīgāka no skolotāju spriedumiem, skolā izveidota bērnu žūrija. Ar audzēkņu uzstāšanos rajona konkursā skolotāja bija ļoti apmierināta, uzskatot, ka nu bijis veiksmīgs gads - pavēries ceļš arī uz novada konkursu „Man ir dubults prieks, jo konkursa vecākajā grupā dalībnieku vidū redzu savus bijušos audzēkņus, kuri tagad ir ģimnāzisti. Baiba Prindule un Helmuts Caune nav aizmirsuši, ka pamatskolā bija aktieri un apguva skatuves mākslu."
    Uz konkursu, kurā sacentīsies vidzemnieki, no Cēsu rajona varēja izvirzīt sešus pārstāvjus. Žūrijas komisija Leldes Keišas vadībā sprieda, ka visvairāk izteiksmīgās runas meistaru šogad ir vecākajās klasēs, tāpēc par uzvarētājiem kļuva četri jaunieši - Baiba Prindule un Laura Dzvinko no DA Cēsu Valsts ģimnāzijas, pedagoģe Vita Zirnīte, un Tomass Kozlovskis, Liene Mihaļova no Cēsu Valsts ģimnāzijas, pedagoģe Inese Lāce. No sākumklašu bērniem par laureātu kļuva Ginters Treijs no Cēsu pilsētas pamatskolas, pedagoģe Astrīda Rozenberga, un pamatskolas vecumā Dzintars Grāvelsiņš no Liepas pamatskolas, pedagoģe Ingrīda Grāvelsiņa.
    Literāro uzvedumu konkurencē startēja divi - Zaubes pamatskolas skolotājas Janas Stūrītes sagatavotais „Kādas mazas meitiņas stāsts" un Cēsu Valsts ģimnāzijas Ineses Lāces režisētās „Vakara sarunas". Ģimnāzisti tika izvirzīti pārstāvēt Cēsu rajonu.
« Visi jaunumi
Atpakaļ Uz augšu
Login
Cēsu Bērnu un jauniešu centrs
Bērzaines iela 4, Cēsis LV4100 tel. 64121898
e-pasts: cbjc@skolas.cesis.lv
Lapu veidoja un uztur
AR