••• Meklēt
JAUNUMS - no arhīva Pierakstīties uz JAUNUMIEM     Drukāt
« Atpakal
  Lēdurdzieši gavilē rudeniski Pulciņi
29.septembris 2008.
Aijas SEDLIŅAS teksts /Limbažu rajona laikraksts Auseklis /no raksta…
Lēdurdzieši par godu dārzniekam Arvīdam Janitēnam gavilē rudeniski
Top mietu maize - oglēs izcepusies, uz mietiņa uztītā mīkla iegūst brūnu, kraukšķīgu garoziņu. Kopā ar siltu zāļu tēju izceptā maizīte svētku svinētājiem garšo labi.<br /> Foto  A.Sedliņa  Aizejošās vasaras spilgtie un rudens dzelteni brūnie krāsu toņi mijas prāvajā dzimšanas dienas tortē, ko dārzniekam dāvājuši Cēsu floristi.
  Bez vietējiem ļaudīm sveicēju vidū ir arī Botāniskā dārza darbinieki, un Cēsu delegācijas sveicēji kuri dendroloģiskajam parkam dāvanā pasniedz augu stādus, grozu u.c.dāvanas un pārstāvji no literāta Imanta Ziedoņa grupas, kas savulaik piedalījusies parka sakopšanā. Dzimšanas dienas svinībās neiztikt bez atmiņām par padarīto un iecerēm. Vietējie cilvēki atceras, ka agrāk darba dienas dārzniekam pagājušas kolhozā, taču agrie rīti un vēlie vakari aizritējuši te. Sveicot jubilāru, parka apsaimniekotājs Karolis Treijs teic pateicības vārdus par veikumu, iespēju to turpināt un izrādīt parku ekskursantiem. Te ierodas aizvien vairāk ārzemnieku. Viņu interesi saista nesamākslotā vide, kurā apbrīnojami dabiski iekļaujas pat eksotiskie augi.
    Bildes skaties FOTOGALERIJĀ »»»

  Savstarpējā tērzēšanā laiku parkā pavada arī Cēsu rajona bērnu un jauniešu centra floristi, viņu skolotāji un vecāki. Taču pirksti ņirb, jo, pēc pašu sacītā, notiek patīkamā apvienošana ar lietderīgo - apgūta kļavu lapu cepuru gatavošana. Šim mērķim gan labākas ir vasaras vidū plūktās zaļās, sulīgās lapas, bet, lai mācītos, gana labas arī šīs rudenīgās. Kūkas cepēju bijis daudz - ap 50. Viņi un dažādie ziedi līdz Lēdurgai ceļojuši gan no Cēsīm, gan no Stalbes, Straupes un Liepas. Dzimšanas dienas kūka nav vis nekāda pērnā, svaigi cepta tepat parkā, tāpēc šurp ceļš bijis jāmēro jau agri no rīta. Darbs ritējis organizēti un raiti, pamatnes sagatavošanā talkā nākuši arī vietējie Lēdurgas puiši. Top mietu maize - oglēs izcepusies uz mietiņa uztītā mīkla iegūst brūnu, kraukšķīgu garoziņu. Kopā ar siltu zāļu tēju izceptā maizīte svētku svinētājiem garšo labi.
  Cēsinieki stāsta, ka viņu pilsētā vasaras saulgriežos notikusi Jāņu ielīgošana. Tajā piedalījusies arī folkloras grupa Delve, bet floristi šiem svētkiem gatavojuši no kļavas lapām rozes. Tur arī nodibinājusies saikne. Delvieši ievērojuši floristu prasmes un uzaicinājuši viņus vienā no pasākumiem pamācīt interesentus darināt šādus ziedus. Toreiz kopīgi nolēmuši, ka rudens pusē jāatbrauc uz Lēdurgas dendroloģisko parku kopā ar audzēkņiem. Cēsnieki smej, ka šīs savstarpējās sasaitēšanās iznākums ir skaisti pavadīts laiks.Par braucienu viņi ir pateicīgi savas pilsētas pašvaldībai, kas apmaksājis transporta pakalpojumus. Šo labvēlību floristi nopelnījuši ar darbu pilsētas svētkos.
  Jubilejas un Rudenāju svinības Lēdurgas dendroloģiskajā parkā noslēdz sens rituāls - ķirbja dzīšana ap ugunskuru, līdz tas ievelts liesmās sadeg. Nu rudenim vārti vaļā! Svinētāji tiek aicināti vēl izbaudīt piedāvātās izklaides un parka burvību, bet promejot iegādāties zāļu tēju veselības uzlabošanai un savam dārzam kādu augu, kas paliktu kā atmiņa no dārznieka jubilejas un šī gada Rudenājiem dendroparkā.
« Visi jaunumi
Atpakaļ Uz augšu
Login
Cēsu Bērnu un jauniešu centrs
Bērzaines iela 4, Cēsis LV4100 tel. 64121898
e-pasts: cbjc@skolas.cesis.lv
Lapu veidoja un uztur
AR