••• Meklēt
JAUNUMS - no arhīva Pierakstīties uz JAUNUMIEM     Drukāt
« Atpakal
  Fināls konkursam "Vai es zinu?" Pasākumi
25.marts 2008.
  25.martā notika fināls konkursam "Vai es zinu". Šogad konkursā savu dalību pieteica 15 komandas, bet uz finālu (vispirms bija jāiztur piecas neklātienes kārtas) tika aicināts olimpiskais sešinieks.
  Finālā komandas ierindojās sekojoši- 1.vieta "MEMOREX", 2. vieta "GREIZI" (abas komandas no Vecpiebalgas vidusskolas), 3.vietā - C1JP (Cēsu 1.pamatskola), tālākās vietās ierindojās "ZUBRES" (Vecpiebalgas vidusskola), "RUNČUKI-PUNČUKI" (Raunas vidusskola) un "STRAUPASTELES" (Straupes pamatskola).
Bildes skaties FOTOGALERIJĀ
2008.gada oktobrī tiks publicēti jaunās sezonas 1. kārtas jautājumi
NENOKAVĒ!

  Fināla sacensības sākās ar komandu iepazīšanos. Šeit komplimentu gribas izteikt Cēsu 1.pamatskolai un Raunas vidusskolai par rūpīgi sagatavotajiem mājas darbiem. Un tad sākās 7 pārbaudes kārtas. Pirmajā kārta tika veltīta kukaiņiem. Ticējumos par Lieldienām, kuri saistās ar kukaiņiem bija jāieraksta trūkstošie kukaiņu nosaukumi. Šis izrādījās grūts konkurss, jo lielākais iegūtais punktu skaits bija 4 (no astoņiem). Otrajā kārtā bija jāatmin latviešu tautas mīklas, kuru atminējumos ir putni, koki un kukaiņi. Labākie mīklu minētāji bija MEMOREX viņi no 10 mīklām mācēja pareizi atminēt septiņas. Trešajā kārtā bija jautājumi, kuros jāatpazīst attēlā redzamie dzīvnieki, kā arī pēc augu un kukaiņu uzvedības jānosaka laika apstākļi, kādi būs nākošajā dienā. Ceturtā kārta- komandām mājās jāsagatavo jautājums, ko uzdot pretiniekiem. Jautājumi bija grūti. Tikai ZUBRES daļēji varēja atbildēt uz viņām uzdoto jautājumu. Piektā kārta- saudzēsim vidi un šķirosim atkritumus. Šai kārtai par pamatu tika izmantota spēle,kuru pezentēja vides spēļu konkursā. Uz ekrāna redzamie attēli (avīzes, plastmasas izstrādājumi, stikla izstrādājumi un metāls) bija jāiemet pareizajā konteinerā un tas viss bija jāizdara ļoti ātri! Sestā kārta- veltīta kokiem. Attēlos redzama koku miza uz sēklas- jānosaka, kas tas par koku. Šis darbiņš vislabāk veicās ZUBRĒM un RUNČUKIEM PUNČUKIEM. Pēdējā septītā kārta- atklājot attēla fragmentu, jānosauc attēlā redzamais putns. Tikai noslēptais attēls ir sagriezts un samaisīts.
Konkursā kopsummā iegūtie punkti:
Ticējumi:
MEMOREX 4p, GREIZIE 4p, ZUBRES 2p, RUNČUKI-PUNČUKI 2p, C1JP 3p, STRAUPASTELES 2p.
Mīklas:
MEMOREX 7p, GREIZIE 4p, ZUBRES 6p, RUNČUKI-PUNČUKI 4p, C1JP 6p, STRAUPASTELES 4p.
Viktorīna:
MEMOREX 26p, GREIZIE 27p, ZUBRES 25p, RUNČUKI-PUNČUKI 24p, C1JP 25p, STRAUPASTELES 26,5p.
Jautājums:
MEMOREX 1p, GREIZIE 0p, ZUBRES 2p, RUNČUKI-PUNČUKI 0p, C1JP 2p, STRAUPASTELES 0p.
Šķiro:
MEMOREX 19,5p, GREIZIE 23,5p, ZUBRES 18,5p, RUNČUKI-PUNČUKI 17p, C1JP 23,5p, STRAUPASTELES 17p.
Koki:
MEMOREX 4p, GREIZIE 5p, ZUBRES 7p, RUNČUKI-PUNČUKI 7p, C1JP 6p, STRAUPASTELES 6p.
Putni:
MEMOREX 5p, GREIZIE 3p, ZUBRES 2p, RUNČUKI-PUNČUKI 4p, C1JP 0p, STRAUPASTELES 1p.

« Visi jaunumi
Atpakaļ Uz augšu
Login
Cēsu Bērnu un jauniešu centrs
Bērzaines iela 4, Cēsis LV4100 tel. 64121898
e-pasts: cbjc@skolas.cesis.lv
Lapu veidoja un uztur
AR