••• Meklēt
JAUNUMS - no arhīva Pierakstīties uz JAUNUMIEM     Drukāt
« Atpakal
  Nāc ar mani padejot! Presē
8.februāris 2008.
Uzstājas vecpiebaldzēni. Pedagoģes Žannas Otersones iestudēto deju ”Tāpat vien” izpilda Vecpiebalgas vidusskolas netradicionālo deju kolektīva ”Zig-zag” atraktīvākais pāris Elīna Majore un Ivo Ruicēns.<br /> FOTO: Māris BuholcsMairita Kaņepe / DRUVA
    Mūsdienu deju festivāls - konkurss ir viens no apmeklētākajiem skolēnu konkursiem Cēsu rajonā. Šogad uz skatuves uzstājās 240 dalībnieki. Bija pārstāvēti 11 kolektīvi. ”Mūsdienu deju māksla pie jums ir daudz attīstītāka nekā kaimiņu rajonos,” pēc konkursa secināja žūrijas locekle, Mālpils deju grupas ”Nakts” vadītāja Ivetta Jakovļeva.

    Uz Vidzemes novada konkursu tika izvirzīti veseli septiņi priekšnesumi. Žūrija vērtēja, ka bijis no kā izvēlēties. Vislielākā konkurence izveidojās konkursa daļas ”Dejas brīnums” sākumklašu skolēnu grupā. Par uzvarētājiem kļuva Liepas skolēni no kolektīva ”Impulss” ar pedagoģes Maritas Riekstas-Krivjonokas izveidoto priekšnesumu ”Nāc ar mani padejot”. Tas bija arī viens no retajiem priekšnesumiem, kurā piedalījās zēni. ”Mans pamatuzdevums Liepā ir mācīt tautas dejas, bet es saprotu, ka bērniem gribas apgūt arī tik populārās modes dejas. Tad nu mācu kā vienas, tā otras. Tā vienkāršāk dejošanā iesaistīt arī zēnus,” pastāstīja M.Rieksta-Krivjonoka.
    Žūrijas ievērību un iespēju startēt nākamajā konkursa kārtā izpelnījās Amatas deju teātris ”Kustība”, kurš pedagoģes Zitas Ščeglovas vadībā veido deju uzvedumus. ”Mēs atšķiramies no izteikti ritmiskajām dejām, kuras šajā konkursā bija pārsvarā. Taču tagad konkursā vērtē ne tikai deju tehnisko izpildījumu, arī domu, ar kādu dejotāji vēršas pie skatītājiem. Tā bija labi nolasāma arī dejā ”Uguns stihija”.”
    Vecpiebalgas skolotājas Žannas Otersones vadītais mūsdienu deju kolektīvs ”Zig-zag” ir pazīstams ar to, ka veido priekšnesumus arī pāru dejās un tajās piedalās arī vecāko klašu puiši, bet konkursā šogad labāk veicās ”Zig-zag” meiteņu grupai, kuras nu pošas uz novada konkursu Madonā. ”Skolā populāras ir netradicionālās dejas. Vecāko klašu kolektīvs atkal papildinājās, kad 10. klasēs nāca klāt audzēkņi,” pastāstīja Ž. Otersone. ”Dejotāju vidū ir zēni, kuri apgūst gan netradicionālās dejas, gan tautas dejas ”Slātaviņā”.”
    Mūsdienu deju sarīkojums bija veidots divās daļās - pirmajā ”Dejas brīnums” konkurēja kolektīvi, kuros vismaz puse dalībnieku ir šī mākslas veida iesācēji. Dejotāji ar pieredzi un arī konkursu lauriem sacentās konkursa grupā ”Jaunā straujā paaudze”. Šajā sāncensībā nepārspēta bija Ingas Cipes vadītā Cēsu bērnu un jauniešu centra deju grupa ”Viva” ar priekšnesumu ”Nedaudz klasikas”. Labu novērtējumu un iespēju startēt Vidzemes mērogā ieguva arī centra audzēknes no deju studijas ”Grācija”, kuru vada Ieva Bernadeta Ščeglova. Uz novada konkursu izvirzīti vēl divi priekšnesumi, ko izpildīja skolotājas M.Riekstas- Krivjonokas vadītie kolektīvi - ”Impulsa” 5. - 9. klašu un ”Kluba 2x2” 10. - 12. klašu meitenes.
« Visi jaunumi
Atpakaļ Uz augšu
Login
Cēsu Bērnu un jauniešu centrs
Bērzaines iela 4, Cēsis LV4100 tel. 64121898
e-pasts: cbjc@skolas.cesis.lv
Lapu veidoja un uztur
AR