••• Meklēt
JAUNUMS - no arhīva Pierakstīties uz JAUNUMIEM     Drukāt
« Atpakal
  Gaismas brīži tumšajā laikā Presē
22.decembris 2007.
Bērnu prieks. ”Pienāciet rīt! Šodien visi drūmie mākoņi ir aizstumti,” draiskojas koncertuzveduma rūķi no teātra studijas ”Actiņas”.<br /> FOTO: Māris BuholcsMairita Kaņepe / DRUVA
    Vairāk nekā simts bērnu un jauniešu uz skatuves un pilna zāle skatītāju bija Cēsīs Ziemassvētku ieskaņu koncertā ”Gaismas plaukstās”.
    Cēsu bērnu un jauniešu centra ”Spārni” pulciņu dalībnieki par prieku sev, ģimenēm un draugiem sniedza koncertu un rīkoja mākslas akciju ”Mana Ziemassvētku gaisma”, apliecinot radošo izdomu un izaugsmi ārpusskolas nodarbībās.

    Gada tumšākajā laikā bez sniega palikušajā pelēkajā pilsētā bērni paši iejutās sniega rūķu lomās. Teātra studijas ”Actiņas” 2. un 3. klases skolnieces tēloja draiskuļus un tumšo mākoņu pastumšanu malā, lai uz skatuves iemirdzētos gaismas sūtīts brīnums. To iedzīvināja dziedātāji - ansambļa dalībnieki un solisti, uzstājās dejotāji - modes un sporta deju pulciņu dalībnieki. Gaismas gaidīšanu attēloja mīmi.
    Ziemassvētku koncerts īpašs bija ģimenēm, kuru mazuļi vēl neiet skolā, bet apmeklē pulciņus un pirmo reizi uzstājās uz skatuves. Tā bija pedagoģes Ievas Ščeglovas vadītās deju studijas ”Grācija” jaunākā grupa un iesācēji no Ingrīdas Zumbergas vadītā ansambļa ”Vizbulēni”. Lietišķās mākslas pulciņu dalībniekus uzvedumā pārstāvēja skolotājas Sandras Egles vadītā rokdarbu klase ”Pats”, uz skatuves izrādot avangarda tērpu kolekciju ”Baltais noslēpums”. Koncerta bērnišķīgākos mirkļus mazuļu tēvi uzņēma video, bet mammas neslēpa, ka pārdzīvojušas laimes un satraukuma pilnus brīžus.
    Deju pedagoģes Ingas Cipes audzēknes no deju grupas ”Viva” nav mainījušas rokrakstu - tie bija dinamiski, lieliski izveidoti priekšnesumi. Meistarību dejā ļāva apbrīnot arī Daiņa Liepiņa vadītā sporta deju kluba ”Reveranss” pieredzējušākie pāri. Koncerta izskaņā programmas vadītāja Lelde Keiša baltā Eņģeļa lomā bērniem jautāja: ”Vai redzat, cik skaistā un gaišā zemē dzīvojam? Ziemassvētku laikā apstājieties un sajūtiet, ka esat zemes dzīvības plaukstas gaisma”.
    Cēsu bērnu un jauniešu centru kā talantu attīstīšanas un brīvā laika lietderīgas pavadīšanas iespēju šajā mācību gadā izmanto gandrīz 1,3 tūkstoši skolēnu un pirmsskolas vecuma bērnu. Nākošais koncerts taps mācību gada izskaņā, tuvās vasaras gaidās.
« Visi jaunumi
Atpakaļ Uz augšu
Login
Cēsu Bērnu un jauniešu centrs
Bērzaines iela 4, Cēsis LV4100 tel. 64121898
e-pasts: cbjc@skolas.cesis.lv
Lapu veidoja un uztur
AR