••• Meklēt
JAUNUMS Pierakstīties uz JAUNUMIEM     Drukāt
« Atpakal
  Brīvprātīgā darba projekts "100% joy" Pasākumi
27.augusts 2019.

Noslēdzies pozitīvām emocijām bagātais brīvprātīgā darba projekts "100% joy"! Tā ietvaros Cēsīs uz gadu viesojās divi jaunieši - Diogo no Portugāles un Jessica no Itālijas, kas kā guvuši vērtīgu pieredzi sev, tā košāku padarījuši cēsnieku ikdienu.ERASMUS+ Eiropas brīvprātīgā darba programmas galvenā ideja ir dot iespēju jauniešiem vecumā no 17 līdz 30 gadiem doties uz ārvalstīm un veikt sabiedrībai noderīgu darbu 2 līdz 12 mēnešus kādā organizācijā, gūstot sev jaunas prasmes un pieredzi.

Un patiesi, iegūtas neskaitāmi daudz prasmes, kas noderīgas ikdienā. Iesaistoties Jauniešu mājas pasākumu plānošanā un īstenošanā, piemēram, vērienīgā bērnu, jauniešu un ģimeņu pasākuma "Jauniešu diena", vai iedvesmas pilnā "Iedvesmu kosmoss" tapšanā, jaunieši attīstījuši komunikācijas prasmi, iesaistījušies jaunu ideju radīšanā un realizēšanā. Tāpat jaunieši kļuvuši krietni patstāvīgāki, jo ikdienā vadīja valodas nodarbības ikvienam interesentam.

Kā atzīst Jessica un Diogo, gūtā pieredze, iesaistoties Eiropas brīvprātīgā darba projektā, ļāvusi viņiem kļūt drošākiem un pārliecinātākiem par savām spējām. Līdztekus iesaistei Jauniešu mājas pasākumu veidošanā un valodu nodarbību vadīšanā, jaunieši arī ļāvuši apkārtējiem uzzināt vairāk par viņu dzimtās valsts kultūru, organizējot kultūras vakarus, kuros interaktīvā veidā parādīja valsts dabu, kultūras objektus, iepazīstināja ar tautas nozīmīgākajām dziesmām un dejām, kā arī sniedza iespēju nogaršot to nacionālos ēdienus.

Projekta nozīmību nav iespējams raksturot skaitļos, bet gan gūtajā iedvesmas devā. Abu jauniešu viesošānās Latvijā svarīga bijusi nevien viņiem pašiem, bet arī ikvienam cēsniekam. Jauniešu mājas jauniešiem bijusi iespēja veicināt radošumu, attīstīt savas angļu valodas prasmes un apgūt jaunas valodas - spāņu un itāļu. Cēsnieki atzīst, ka šāda veida projekti ļauj iepazīt aizvien jaunas kultūras, kas tik svarīgi 21.gadsimtā.

Projekts "100% joy" nudien sniedzis neizmērojamu prieku ikvienam. Tas ļāvis izzināt vēl neiepazītas kultūras, veicinājis pašiniciatīvu - būvējis tiltu starp latviešiem un jauniešiem no Portugāles un Itālijas, kā arī veidojis izpratni par Eiropas brīvprātīgo darbu!

Uzzini, ko paši brīvprātīgie domā par savu pieredzi, ieguvumiem un piedzīvojumiem Latvijā – https://www.youtube.com/watch?v=ZB3hKHCJoxs

Arī Tev ir iespēja iesaistīties Eiropas brīvprātīgā darba projektā, gūstot neizmērojamu pieredzi turpmākajai dzīvei. Vairāk informāciju meklē - http://jaunatne.gov.lv/lv/eiropas-solidaritates-korpuss/brivpratigais-darbs

Projekts “100% joy” tika finansēts ar Eiropas Komisijas “Erasmus+: Jaunatne darbībā”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.


« Visi jaunumi
Atpakaļ Uz augšu
Login
Cēsu Bērnu un jauniešu centrs
Bērzaines iela 4, Cēsis LV4100 tel. 64121898
e-pasts: cbjc@skolas.cesis.lv
Lapu veidoja un uztur
AR