••• Meklēt
JAUNUMS Pierakstīties uz JAUNUMIEM     Drukāt
« Atpakal
  Cēsnieki iekļuvuši starptautiskā bērnu mākslas konkursa 2.kārtā Pasākumi
30.janvāris 2019.

Šī gada janvāra beigās noslēgusies 47.Starptautiskā bērnu māksla konkursa "Lidice 2019" 1.kārta Latvijas mērogā, kurā izvērtēti 943 darbi no 54 Latvijas novadiem un pilsētām.

Konkursa 2.kārtai, kas notiks šī gada pavasarī Čehijā, žūrija veica rūpīgu darbu atlasi, kā to nosaka konkursa noteikumi. Par mākslinieciski augstvērtīgiem, oriģināliem, kvalitatīviem un atbilstošiem konkursa tēmai tika atzīti 211 darbi.Laurātu vidū iekļuvuši jaunie, talantīgie mākslinieki no Cēsu Bērnu un jauniešu centra (Cēsu BJC) un Cēsu Jaunās pamatskolas:

• Kate Marta Smilga, Diāna Laura Rolava, Hanna Lukstiņa, Evelīna Rasa, Terēze Dārta Ozola, Agnese Pūpe, Emīls Ozols un Paula Anna Lakstīgala no Cēsu BJC Keramikas pulciņa (skolotāja Līva Boze);

• Līna Grava, Karlīna Freiberga un Patrīcija Pētersone no Cēsu BJC Daigas mākslas darbnīcas (skolotāja Daiga Jirgensone);

• Cēsu BJC Mākslas darbnīcas audzēķu grupa, darba ”Daudzdzīvokļu māja” autori (skolotāja Ingūna Briede);

• Alise Ozoliņa no Cēsu Jaunās pamatskolas (skolotāja Daiga Jirgensone).

Šī gada konkursa tēmas izvēle - “ķīmija” par godu 150 gadiem, kas apritējuši, kopš Dmitrijs Mendeļejevs izveidojis elementu periodisko sistēmu, kas ir viens no mūsdienu ķīmijas pīlāriem un caurvij ikdienas dzīvi, sākot no apavu zolēm, asfalta uz ceļa, līdz skaistai uguņošanai debesīs.

Konkursa dalībnieki veidojuši zīmējumus, gleznojumus, darbus kombinētā tehnikā, veidojumus no māla, koka, papīra, auduma divdimensiju un trīsdimensiju darbus. Darbos oriģināli atveidots viss, kas saistās ar bērnu izpratni par ķīmiju ikdienas sadzīvē, krāsās, atklājumos, apkārtējās vides norisēs, izzinot tās nozīmi un ietekmi.

Latvijas kārtas Laureātu darbu izstāde apskatāma no 2019.gada 4.februāra līdz 21.februārim LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā (Jelgavas ielā 1, Rīgā).

Laureātu apbalvošana notiks 2019.gada 21.februārī plkst.14.00 LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā.

Sveicam laureātus un viņu pedagogus!

Informāciju sagatavoja Cēsu BJC pasākumu organizatore Lāsma Dene


« Visi jaunumi
Atpakaļ Uz augšu
Login
Cēsu Bērnu un jauniešu centrs
Bērzaines iela 4, Cēsis LV4100 tel. 64121898
e-pasts: cbjc@skolas.cesis.lv
Lapu veidoja un uztur
AR