••• Meklēt
JAUNUMS - no arhīva Pierakstīties uz JAUNUMIEM     Drukāt
« Atpakal
  Eiropas brīvprātīgais darbs – pieredzes un mācīšanās platforma jauniešiem Presē
15.novembris 2017.

Cēsu Bērnu un jauniešu centrs sadarbībā ar Cēsu novada Jauniešu māju no 2016.gada novembra realizēja brīvprātīgā darba projektu ”Don't stress – do the EVS!”, kura ietvaros Cēsīs uz gadu viesojās divas brīvprātīgās no Gruzijas.ERASMUS+ Eiropas brīvprātīgā darba programmas galvenā ideja ir dot iespēju jauniešiem vecumā no 17 līdz 30 gadiem doties uz ārvalstīm un veikt sabiedrībai noderīgu darbu 2 līdz 12 mēnešus kādā organizācijā, gūstot sev jaunas prasmes un pieredzi. Projekta mērķis bija iepazīt kultūru daudzveidību; popularizēt brīvprātīgo darbu Latvijā; sniegt iespēju bērniem un jauniešiem gūt jaunas prasmes un pieredzi; motivēt bērnus un jauniešus mācīties jaunas valodas un pilnveidot jau esošās valoda prasmes; veicināt pašiniciatīvu, radošumu.

Gruzīnietēm Nestani un Angelikai šis ir bijis izaicinājumu pilns gads, dzīvojot atšķirīgā kultūrā un apgūstot daudz jauna. Meitenes bija iesaistītas Jauniešu mājas pasākumu plānošanā un organizēšanā, kā arī strādāja ar bērniem Cēsu Bērnu un jauniešu centra pulciņos un pasākumos. Kā atzīst pašas meitenes, viņām šis gads ir palīdzējis kļūt patstāvīgākām un devis pieredzi un jaunas prasmes savas kultūras pasniegšanā un pasākumu organizēšanā. Arī video materiālā Angelika, daloties pieredzē, saka, ka nekad agrāk dzīvē nav taisījusi ēst tik lielam cilvēku skaitam, tas ir bijis viņas prieks un lepnums mācīt par savu kultūru.

Meitenes ir bagātinājušas arī jauniešu mājas jauniešu pieredzi, mēs protam pagatavot gan hinkāļus, gan hačapuri, zinām pāris deju soļus, esam iemīļojuši gruzīnu mūziku un vienmēr ir labi apzināties, ka ir kāds draugs Gruzijā viena zvana attālumā!

Šis gads ir bijis vērtīgs piedzīvojums mums visiem, tas ir paplašinājis pasaules redzējumu un vairojis izpratni par Eiropas brīvprātīgo darbu. Ceram, ka Gruzijas meiteņu pieredze kļūs par iedvesmu kādam doties Eiropas brīvprātīgajā darbā uz kādu citu valsti.

Vairāk par meiteņu pieredzi vari skatīties video https://www.youtube.com/watch?v=5fMrZr9NOB4

Cēsu Bērnu un jauniešu centra projekts "Don`t stress - do the EVS" īstenots "Erasmus+: Jaunatne darbībā” ietvaros.


« Visi jaunumi
Atpakaļ Uz augšu
Login
Cēsu Bērnu un jauniešu centrs
Bērzaines iela 4, Cēsis LV4100 tel. 64121898
e-pasts: cbjc@skolas.cesis.lv
Lapu veidoja un uztur
AR