••• Meklēt
JAUNUMS - no arhīva Pierakstīties uz JAUNUMIEM     Drukāt
« Atpakal
  Cēsu novadā izveidota brīvprātīgā darba sistēma un nominācija Zelta Briedis Presē
16.oktobris 2017.

Cēsu novada pašvaldība piedalījās jaunatnes politikas attīstības veicinošā projektā IZM Jaunatnes politikas valsts programmas 2017.gadam ietvaros, kuras mērķis ir atbalstīt un nodrošināt jaunatnes politikas attīstību pašvaldībās, atbalstīt jaunatnes politikas īstenošanu vietējā līmenī saskaņā ar vietējā līmeņa patstāvīgajiem jaunatnes politikas plānošanas dokumentiem.Cēsu novads kā prioritāti izvirzīja brīvprātīgā darba sistēmas izveidi, jo, analizējot jaunatnes darba plānošanas dokumentu “Jaunatnes politikas stratēģija 2012.-2017.gadam”, tika secināts, ka šī ir joma, uz kuru nepieciešams likt uzsvaru.

Pojekta vispārīgais mērķis - izveidot brīvprātīgā darba organizēšanas sistēmu, lai attīstītu darbu ar jaunatni Cēsu novada pašvaldībā.

Projekta tiešais mērķis:

  1) Attīstīt brīvprātīgo darbu Cēsu novadā;

  2) Izveidot sistēmu brīvprātīgā darba organizēšanā Cēsu novadā;

  3) Veicināt jauniešu iesaistīšanos sabiedriskās dzīves veidošanā caur jauniešu organizācijām un iniciatīvu grupām;

  4) Veidot jauniešu izpratni par neformālo izglītību un mācīšanās iespējām.

Projekta “Cēsnieka grāmatzīme” ietvaros jaunieši izveidoja darba grupu un veica brīvprātīgā darba izpēti, piesaistot jaunatnes darbā iesaistītos pašvaldības speciālistus, kā arī aptuveni 30 jaunieši izgāja praktisko trenniņu projekta ietvaros, lai būtu iespējams pārbaudīt un ieviest darbībā stundu uzskaites sistēmu un iedzīvināt kā tradīciju brīvprātīgo jauniešu apbalvošanas pasākumu. Speciālistu darba grupa tikās, lai analizētu brīvprātīgā darba organizēšanu Cēsu novadā šobrīd un diskutētu, ko un kā nepieciešams uzlabot un mainīt. Darba grupa, kurā piedalījās gan skolu pārstāvji, gan arī uzņēmēja, gan jaunatnes lietu specialists, sprieda gan par to, kā sadarbību veidot ar izglītības iestādēm, uzņēmējiem un citām Cēsu organizācijām, lai aizsniegtu pēc iespējas vairāk jauniešu un sadarbības organizāciju. 

Galvenais ieguvums brīvprātīgo grāmatiņu un veiktā darba apliecinājumu ieviešanai ir tas, ka jaunietim ir iespējams aprakstīt un saņemt dokumentu, kas parāda viņa pieredzi un jaunu prasmju apgūšanu, strādājot brīvprātīgo darbu. Šāds dokuments var būt noderīgs gan veidojot pirmās darba attiecības, jo tā ir jaunieša pirmā darba pieredze, kā arī apliecina aktivitāti jaunatnes organizācijās un var būt noderīgs dokuments, startējot augstskolu pašpārvaldēs.

Projekts noslēdzās ar svinīgu pasākumu “Zelta Briedis” Jauniešu mājā, kurā apliecinājumu par brīvprātīgā darba veikšanu saņēma 24 jaunieši, kā arī tika piešķirtas 5 specbalvas brīvprātīgajā darbā.

Organizācijas un iestādes, kuras piesaista brīvprātīgos jauniešus, ir aicinātas sazināties ar Jauniešu mājas pārstāvjiem, ja vēlas saņemt grāmatiņas, kur brīvprātīgie apraksta veiktos darbus.

“Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2017. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros”.


« Visi jaunumi
Atpakaļ Uz augšu
Login
Cēsu Bērnu un jauniešu centrs
Bērzaines iela 4, Cēsis LV4100 tel. 64121898
e-pasts: cbjc@skolas.cesis.lv
Lapu veidoja un uztur
AR