••• Meklēt
JAUNUMS - no arhīva Pierakstīties uz JAUNUMIEM     Drukāt
« Atpakal
  Koncerts ar piparkūku cepšanu Presē
19.decembris 2015.

`Juku, juku`. Pirmos apgūtos soļus tautas dejās uz lielās skatuves demonstrē deju pulciņa `Grācija` dalībnieki, skolotājas Jolantas Katajas - Paegles vadīti. Foto: Mairita KaņepeMairita Kaņepe / DRUVA

Viss, kam bērnu brīvais laiks bija veltīts rudens mēnešos, uzplauka Ziemassvētku ieskaņu koncertā “Pipar – pipar – kū – Kas?”. Cēsu bērnu un jauniešu centra pulciņu dalībnieku aicināti, uz koncertu kultūras nama “CATA” sarīkojumu zālē, kā ierasts, skatītāji ieradās kuplā skaitā. Tie bija vairāki simti – vecāki, vecvecāki, dalībnieku brāļi un māsas, zālē visiem pat nepietika sēdvietu.Skatītāju ieinteresētību un labvēlību mazie mākslinieki izjuta jau no pirmā priekšnesuma. Ķipariņi, kuri pulciņā “Grācija” pie Jolantas Katajas – Paegles apgūst deju soļus un dziedāšanu pulciņā “Mini vizbulēni”, kuru vada Ingrīda Zumberga, skolā vēl nemaz nav gājuši. Dažam apritējuši tikai trīs vai četri gadi. Kas zina, vai ilgāku laiku viņiem paliks prātā uzstāšanās? Bērnu vecākiem šis notikums gan neaizmirsīsies – bērna pirmā dziedātā dziesmiņa vai dejošana pirmo reizi uz lielas skatuves.

Šāds Ziemassvētku koncerts ik gadu Cēsīs tiek rīkots kā dāvana ģimenēm – apbalvojot arī pieaugušos ģimenes locekļus par viņu mērķtiecību un prasmi ziedot savu laiku bērnam, lai izvadātu uz pulciņiem, pacietīgi gaidītu, kamēr pulciņu nodarbības rit un mazais, esot vienaudžu vidū, var sevi radoši izpaust.

Kā bērni pēc tam aug un veidojas, arī to apliecināja Ziemassvētku koncerts, pie kura režijas bija strādājusi pedagoģe Inga Cipe. Pēc vokālistu un dejotāju jaunākajām grupām nākamie priekšnesumus sniedza vidējā un vecākā skolas vecuma audzēkņi. Skatītāji redzēja laikmetīgas un sarīkojumu dejas. Tajās cēsnieki ik gadu gūst arī godalgotas vietas dažāda mēroga konkursos. No jauna sevi apliecina kustību pulciņā Break&hause dance, kuru vadīt uzticēts jaunietim Eduardam Ruicim, aizrautīgam dejotājam.

Ziemassvētku gaidīšanas laikā Cēsu Bērnu un jauniešu centrs nodrošina pat vairākas skatuves, uz kurām iznākt vizuālās un lietišķās mākslas pulciņu dalībniekiem. Pulciņu namā Bērzaines ielā arī šogad tika veidota izstāde, lai skolēni gūtu ierosmes Ziemassvētku dāvanu gatavošanai un papildinātu savu veidoto dāvanu maisu ar oriģinālām lietām, pašu bērnu gatavotām. Līdzās tām tiek liktas arī lietas, ko pagatavojuši pedagogi. Pašā Ziemassvētku ieskaņu koncertā zīda apgleznošanas pulciņa, kā arī šūšanas klases audzēknes atkal uz skatuves bija aicinātas kā modeles, lai demonstrētu oriģinālus, pašu darinātus svētku tērpus.

Pēc Ziemassvētku ieskaņu koncerta eksperimentālās studijas vadītāju Antru Bāliņu – Diegu izvaicāja audzēkņi. Skolotāja uz skatuves bija atainojusi piparkūku kafejnīcas saimnieci Frīdu, un tas viņai arī labi padevās. Bērni noticējuši, ka Frīda ir laba cepēja, zina daudz recepšu. Uz skatuves lielā bļodā tika jaukta mīkla, kurai sastāvdaļas pienesa Frīdas palīgi. Mazajiem skatītājiem patika arī saimnieces drudžainā gatavošanās svētkiem, tas, kā viņu pārņēma stress, kad bija jāpucējas, izvēloties svētku tērpu. Frīda amizanti pielaikoja parūkas, dodot skatītājiem iespēju apjaust, ka gatavošanās svētkiem ir ne tikai pilna veicamiem darbiem, bet ienes arī negaidītu jautrību.


« Visi jaunumi
Atpakaļ Uz augšu
Login
Cēsu Bērnu un jauniešu centrs
Bērzaines iela 4, Cēsis LV4100 tel. 64121898
e-pasts: cbjc@skolas.cesis.lv
Lapu veidoja un uztur
AR