••• Meklēt
JAUNUMS - no arhīva Pierakstīties uz JAUNUMIEM     Drukāt
« Atpakal
  Pie etnogrāfiski veidotas akas Presē
18.novembris 2015.

Pulciņu centra pagalmā. Skolotāja Ina Treiliņa kopā ar zīmēšanas un gleznošanas pulciņa audzēkni Amēliju Gredzenu apdzīvo etnogrāfisko akas zīmi. Foto: Māris BuholcsMairita Kaņepe / DRUVA

Šoruden kopā ar skolotāju Inu Treiliņu Cēsu Bērnu un jauniešu centrā notiek ne tikai zīmēšana un gleznošana, bet arī sveču iedegšana Latvijai nozīmīgās svētku dienās.Otrdienas pēcpusdienā, iestājoties vakara krēslai, pie pulciņu lielā nama Bērzaines ielā 4 atkal izgaismosies īpaši veidota aka. Bērni un pedagogi pie tās sveču gaismā raudzīs Latvijas atveidu valsts dzimšanas dienā. Aka izveidota kā etnogrāfisks objekts, citējot Piebalgas vidē ierasto – izvietot palielas etnogrāfiskas zīmes. No Inas Treiliņas mājām Piebalgā uz Cēsīm atvesti koki, lai tos izmantotu akas zīmes atveidošanai. “Visa mana ģimene, ieskaitot tēvu, vīru, dēlu un meitu, iesaistījušies etnogrāfiskās akas zīmes veidošanā,” stāsta Ina Treiliņa un piebilst, ka viņas ideja Cēsīs ļoti labi pieņemta. “Par ideju man patiess gandarījums jau no 11. novembra. Todien akas vidū iededzām lielās dārza sveces, un tās interesanti izgaismoja improvizēto akas zīmi,” laimīgi stāsta Ina Treiliņa. Gaisma no akas sasaukusies ar svecēm, kas šajā pašā ielā iedegtas pie Cēsu Skolnieku rotas pieminekļa. “Tas bija īpaši. Lāčplēša dienas svinēšana sākās tieši mūsu ielā.”

Akas etnogrāfisko zīmi tagad ievērojuši daudzi – Bērnu un jauniešu centra apmeklētāju simti, kā arī garāmgājēji pa Bērzaines ielu. Apbrīnotāju vidū ir arī jaunās skolotājas Cēsīs Inas Treiliņas audzēkne Amēlija Gredzena. “Jau no mazotnes daudz zīmēju. Man tas ļoti patīk, tāpēc nāku uz pulciņu,” stāsta meitene, kura ātri iedvesmojas no skolotājas piedāvātajām idejām. Skolotāja redz, ka Amēlijai tiešām padodas zīmēšana, un domā, kas zina, par ko mazā izaugs dienās. Pati Ina mākslinieciskās dotības, kuras tagad sniedz audzēkņiem, pilnveidojusi Rēzeknes Augstskolā, apgūstot kā interjera dizainu tā vides dizainu, un pašlaik izstrādā diplomdarbu. Tas ir interjera dizaina projekts topošajai amatu mājai Piebalgā.


« Visi jaunumi
Atpakaļ Uz augšu
Login
Cēsu Bērnu un jauniešu centrs
Bērzaines iela 4, Cēsis LV4100 tel. 64121898
e-pasts: cbjc@skolas.cesis.lv
Lapu veidoja un uztur
AR